Hakkımızda

Hizmet alanında 10 yıla varan tecrübemizle işimizdeki uzmanlığı ismimize yansıttık. Bölgemizde eksikliği hissedilen bir alanda yeterli düzeyde bilgi birikimi bulunan kadromuz sürekli yenilikleri takip ederek ileride oluşabilecek haşere ve kemirgen sıkıntılarına engel almaktadır.

Bölgemizde sıklıkla rastlanan haşereler ve kemirgenlerin biyolojilerini bilmek verdikleri tepkileri önceden kestirmek uygulanacak kontrol yöntemlerinin doğru tespiti için birinci basamaktır. Bu noktada sektörümüzün çok ilerisinde yer almaktayız. Belenmeleri üremeleri ve barınmaları üzerindeki tecrübemiz hep erken müdahale imkanı sağlayıp bizi doğrudan çözüme götürmektedir.

Ev ilaçlama Nasıl Yapılır?

İlaçlama Uzmanı 5 sene önce1 Yorum

Evlerde görülen haşere türlerini yok etmek ve sağlıklı yaşam alanlarını oluşturabilmek için özel ilaçlama teknikleri kullanılmalı ve kaliteli haşere ilaçları tercih edilmelidir. Evdeki haşere probleminin tespiti doğrultusunda belirlenecek haşere ilacı ve ilaçlama tekniği ile yapılacak profesyonel uygulamalar, başarılı sonuçlar verecek ve haşerelerin tamamen yok olmasını sağlayacaktır. Haşerelere ve kemirgenlere karşı sıvı, jel ya da diğer formlardaki özel ilaçlar kullanılarak ev ilaçlama yapılabilmektedir. Trabzon ev ilaçlama olarak bugüne kadar ki ilaçlama hizmetlerimizde, geride mutlu yüzler bıraktık.

1. Sıvı ilaçlama

1- Trabzon Ev ilaçlama uygulamalarında en sık tercih edilen yöntemlerin başında sıvı ilaç kullanımı gelir.

2- Sıvı ilaçlar ile yapılan ev ilaçlamada, hem haşereler yok edilmiş olur, hem de ortamdaki zararlı organizmaların popülasyonunun azalması sağlanır.

3- Sıvı ilaçlar, püskürtme ya da buharlama teknikleri ile uygulanabilmektedir.

4- Buharlama tekniği ile yapılan ev ilaçlama uygulamasında, evin en az iki saat kapalı tutulması ve yeterli düzeyde havalandırılmadan kullanılmaması gereklidir.

5- Püskürtme tekniği kullanılarak yapılan sıvı ilaçlama uygulamalarında, ortamın uzun süre kapalı tutulması şart olmadığı gibi, ev ilaçlama işlemi yapılırken, 20 dk kadar kapalı tutulması gereklidir.

6- Trabzon Ev ilaçlama; sıvı uygulamalarda kokulu ya da kokusuz olarak da yapılabilmektedir.

7- Haşereler ile mücadele için evde yapılan böcek ilaçlama uygulamalarında kullanılan ilaçların; bebeklere ve evcil hayvanlara zarar vermemesi için, birtakım önlemlerin alınması gereklidir. Bunun yanı sıra böcek ilaçlama firması, bu konuda dikkatli olmalı ve uygulamadan önce ve sonra alınması gereken tedbirler hakkında bilgilendirme yapmalıdır.

8- Ev ilaçlama için kullanılan ilaçların; evdeki eşyalara zarar vermeyecek niteliğe sahip olması şart olduğu gibi, gıda maddelerinin ilaçlama öncesinde hava almayacak biçimde korunması şarttır.

2. Jel ilaçlama

I- Evdeki haşereler ile mücadele için en sık kullanılan yöntemlerden biri jel ilaçlamadır.

II- Yalnızca hamam böceği türleri üzerinde etkili olan jel ilaçlama; pire, kene, fare gibi canlılara karşı hiçbir etki göstermez.

III- Kakalak, alman hamam böceği, kara fatma gibi canlılar ile mücadele için evde jel ilaçlama sıklıkla uygulanmaktadır.

IV- Jel ilaçların uygulanması sırasında, evin boşaltılmasına gerek olmadığı gibi, gıda maddeleri için önlem alınması şartı da yoktur.

V- Jel ile yapılacak uygulamalarda, profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak, hamam böceklerinin çok kısa sürede yok edilmesini sağlayacaktır.

VI- Hamam böcekleri ile mücadele için kullanılabildiği gibi; bu haşerelerin eve girişine karşı önlem almak amacıyla da jel ilaçlama yapılabilmektedir.

3. Fare İlaçları

* Evde fare sorunu özellikle kış aylarında çok sık yaşanmaktadır. Bunun için evde fare ilaçlama yapılabildiği gibi, fare girişine karşı önlem alabilmek için istasyon da kullanılabilmektedir.

* İnsan yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürdüğü gibi, maddi olarak da ciddi kayıplara yol açabilen fareleri yok etmek için uzman ilaçlama servisleri tarafından hizmet almak gerekmektedir. Bu doğrultuda bireysel yöntemler insan sağlığına ciddi ölçüde zarar verebilmektedir.

* Fare istasyonu ev ilaçlama uygulamalarında sık kullanıldığı gibi, istasyon kullanılmaksızın kemirgenlerin görülebileceği alanlara direkt olarak fare ilaçları da uygulanabilmektedir.

Trabzon Ev ilaçlama

Haşerelerden kurtulmak her alanda büyük önem taşıdığı gibi, evlerde bu durumun önem derecesi artış göstermektedir. Zira temel yaşam alanı olan evlerde, haşere ve kemirgenler insan sağlığına büyük zararlar verebileceği gibi, maddi hasarların oluşumu da engellenemeyecektir. Bu nedenle evdeki haşereleri yok etmek için kaliteli böcek ilacı kullanan ve alanında uzman olan ev ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınması gereklidir. Sağlık Bakanlığından onaylı olmayan ev ilaçlama şirketleri, sağlık sorunlarına yol açabileceği gibi, haşerelerin yok edilmesini de engelleyecektir. Trabzon ev ilaçlama hizmetini saydığımız koşullar da veren Trabzon Uzman İlaçlama olarak, eserlerimiz teminatımızdır.

Kategori:
  Haberler
bu yazı 0 kere paylaşıldı
 200

1 Yorum

Cevap Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.